Baristické kurzy

Zajímá vás, jak si doma připravit šálek lahodné kávy, co se nesmí podceňovat při přípravě kávy nebo byste se rádi stali baristou? Nabízíme vám baristické kurzy pod vedením zkušených baristů. Kurzů máme více, od úplných začátků a seznámení s výběrovou kávu, přes kurzy na domácí přípravu kávy, až po kurzy profesionální.

CO VÁS NAUČÍME

bar kurzy cesta kavy

CESTA KÁVY

Z kávovníku až do šálku

Náplní této přednášky je seznámení se s cestou kávového zrnka z plantáže až na váš stůl. Pěstování, zpracování, balení a export kávy, následně pak její pražení a základy přípravy.

PŘÍPRAVA FILTROVANÉ KÁVY

V60, Kalita, Aeropress, Chemex…

Na tomto kurzu vás naučíme jak správně připravit filtrovanou kávu různými alternativními metodami a popíšeme vám, jak která metoda ovlivňuje chuť. Poznatky z kurzu využijete jak doma, tak i v kavárenském provozu.

bar kurzy filtr
bar kurzy espresso cappuc

ESPRESSO A CAPPUCCINO

Základní baristický kurz

Rádi byste se naučili základní baristickou rutinu, která je součástí každodenního života v kavárně, ale i nezbytnou teorii o pěstování, zpracování a pražení kávy? Údržba kávovaru, nastavování mlýnku, příprava espressa, šlehání mléka, příprava cappuccina a základy latte artu? Pak je tento kurz pro vás!

LATTE ART

Aneb labutě a tulipány

Ovládáte už základní baristické dovednosti, jako přípravu espressa a základního latte artu? Na tomto kurzu vás naučíme pokročilé techniky latte artu, jako například labuť, tulipán, round tulip, rosetta…

bar kurzy latte art

KONTAKT

Vojtěch Růžička

+420 776 617 320