Náš tým

Míša

Do svých 22 let jsem kafe nepila. Pak se ale naskytla příležitost brigády v kavárně s výběrovou kávou a byla to láska na první ochutnání. Nejvíc mě na tom baví ta kreativita, každá káva z různých zemí chutná jinak a baví mě tyto chutě objevovat. Ve svém šálku mám nejraději filtrovanou kávu a ráda si pochutnám na irské kávě. Jednou by se mi líbilo mít vlastní kavárnu. Mimo kávu studuji ekonomii, baví mě kreslit, cestovat, zkoušet nové věci a jsem velká fanynka Marvelu!

Vendy

Ke kávě, stejně jako k příjemnému prostředí kaváren, jsem měla pozitivní vztah už před svou prací v The Roses. Když jsem dostala nabídku tady pracovat, říkala jsem si, že je to skvělá možnost porozumět složitému procesu, který se za kávou skrývá. Zároveň se mi ale líbilo, jak je podnik rozmanitý - přičichla jsem si i k práci s pivem. Získala jsem tady úplně nový pohled na kávu a líbí se mi, že se mám jako baristka stále co učit. Jednou bych chtěla dosáhnout úrovně, která by mi umožnila zúčastnit se některé z baristických soutěží. Mimo podnik se věnuju hlavně stepu, který mám v lásce už od malička.

Honza

Kávu jsem se naučil pít na táboře, kde mi poměrně zachutnala, začal jsem chodit do kaváren a můj zájem se svižně upřel na přípravu výběrové kávy. Espresso mašina je na doma poměrně drahá záležitost, ale zkusit jsem to chtěl, tak jsem se rozhodl stát baristou. Ačkoli jsem introvert, tak mě za barem nejvíc baví ten kontakt se zákazníky a pocit dobře odvedené práce, když kávu pochválí. Nejoblíbenějším způsobem přípravy je pro mě filtrovaná káva, a to nejen díky mým začátkům. Naprosto mě ohromuje rozmanitost chutí a způsobů přípravy. Krom kávy se věnuju horské turistice, horskému kolu, lyžovaní, miluju hory, chodím do divadel, na koncerty a výstavy, kreslím a rád ochutnávám nová jídla. Chtěl bych být architektem a cestovat.

Zuzka

Změna a nová zkušenost, dvě věci, které mě přivedli ke klukům do The Roses. Na práci s kávou mě baví, jak je pokaždé jiná a kolik možností a chutí nabízí. Usmívat se a na stoly nosit tekuté štěstí. Jednoho krásného zimního dne plánuji otevřít vlastní kavárnu. Mimo The Roses mě potkáte často na horách, longboardu nebo v kavárně, kde sedím jako freelance marketér a grafický designér. (Nebo prostě jen piju víno a scroluju Instagram.)

Kika

Všetko začalo tým, že som od prvého dňa začala chodiť na výbornú kávu a pivo do The Roses a to ma priviedlo k chuti byť súčasťou tohto podniku. Najviac ma baví na práci ochutnávať rôzne druhy kávy z rôznych krajín a určovať chuťové profily. Práve v tomto by som sa chcela najviac zdokonalovať a určovať všetko o káve bez pomoci. Študujem na chemickej škole a práve táto škola mi pomohla sa pozrieť na kávu a pivo z iného hľadiska, z chemického. Mimo iného sa venujem hre GO, čo je najstaršia dosková hra na svete a chodím na rôzne turnaje po svete.

Jana

Dlouholetá láska ke kávě mě dovedla do The Roses, kde jsem našla chuť k pivu a rozšířila si obzory o nevšední druhy piva. The Roses neberu jako práci, protože se tu díky našemu kolektivu a milým zákazníkům cítím jako doma. Mou oblíbenou činností je příprava kávy, která je ale pro mě jako pro začátečníka ještě stále slabinou. Kromě šlehání mléka se ve volném čase věnuji malování a akrobatické józe. V oboru bych se ráda zdokonalovala hlavně v latte artu.

Kuba

Vlastně ani nevím, co bylo tím prvotním impulzem pro to, abych začal pracovat s kávou, ale časem jsem si k ní našel svoji vlastní cestu a oblíbil jsem si ji. Rád pracuji s lidmi a chtěl bych se naučit co nejvíce, dokud mohu. Ve volném čase se věnuji technice, knihám a mojí vášní je hasičský sport.

Katka

Dobrá káva byla vždycky láska, a tak možnost pracovat s tou nejlepší, stejně jako s pivem, je privilegium. Když se k tomu přidá milý kolektiv a příjemné prostředí, stane se The Roses perfektním pracovištěm. Výzvou je naučit se latte art na vyšší úrovni než je čirá abstrakce. Kromě kávy a knih si užívám také jógu, kterou učím.