piva, která jsme uvařili

Peach Sour Power

Pivní styl: Sour ale – fruited
Slady: pšeničný, plzeňský
Chmely: Premiant

EPM: 12 %
IBU: 5
ABV: 5,1 %

Po úspěchu s naším Strawberry Sour Power, po kterém se jen zaprášilo, jsme se rozhodli uvařit dalšího kyseláče, tentokrát s broskvemi – Peach Sour Power, u kterého jsme zvedli EPM na 12%, což v kombinaci s ovocem tvoří krásně kulaté tělo, kyselost je střední.

Hopful lager

Pivní styl: American Pale Lager
Slady: plzeňský, pšeničný
Chmely: Premiant, Galena, Cascade, Centennial

EPM: 11 %
IBU: 35
ABV: 4,4 %

Hopful lager je výrazně hořká, za studena chmelená jedenáctka. Na dry hop jsme použili chmel Centennial, který pivu dodává charakter a citrusovo-bylinné aroma. Pivo s téměř nulovou sladovostí, chmely hrají prim!

Tropical punch APA

Pivní styl: American Pale Ale
Slady: plzeňský, pšeničný, Carahell
Chmely: Simcoe, Mosaic, Idaho, Ekuanot

EPM: 12,5 %
ABV: 5,1 %
IBU: 38

Náš světlý American Pale Ale chutná jako džus z tropického ovoce! Nechali jsme jej vykvasit úplně do sucha, abychom podpořili aroma chmelů, které pivu daly chuť po mangu, marakuji a žlutém melounu. Na dry hop byla použita kombinace Mosaic a Idaho-7. Hořkost je středně výrazná, celkově je pivo velmi dobře pitelné, s výraznou aromatikou.

Strawbery Sour Power

Pivní styl: Sour ale – fruited
Slady: pšeničný, plzeňský
Chmely: Premiant

EPM: 10 %
IBU: 5
ABV: 4 %

Rozšířili jsme naši letní nabídku o jahodového kyseláče. Do piva jsme přidávali čerstvé ovoce, abychom docílili maximální svěžesti a výrazných tónů jak ve vůni, tak v chuti, kde spolu s vyváženou kyselostí je pivo velmi osvěžující, výborně pitelné, a proto ideální do letních dnů!

Øl Prototype #1

Pivní styl: Světlý ležák
Slady: plzeňský, Carahell, pšeničný
Chmely: Premiant, Summit, Cascade

EPM: 11 %
IBU: 34
ABV: 4,5 %

Øl Prototype #1 je prvním ze série tří prototypů pro brněnský podnik SKØG. Použili jsme chmely Premiant, Summit a Cascade, očekávejte tóny broskví a žlutého melounu s vyváženou hořkostí.
Na zdraví!

Session IPA

Pivní styl: Session India Pale Ale
Slady: plzeňský, Carahell, pšeničný, ovesné vločky
Chmely: Galena, Mosaic, Amarillo, El Dorado

EPM: 11 %
IBU: 45
ABV: 4,6 %

Tento svěží 11° Ale je výrazně chmelený za studena chmely Amarillo, Mosaic a El Dorado. S chmelem jsme opravdu nešetřili. Pivo nádherně zapadá do stylu svou pitelností, zároveň má však výraznější hořkost a hlavně příjemné aroma. V chuti vynikají tóny citrusů a tropického ovoce. Když jsme přemýšleli, co uvařit na začátek sezóny, „sešn ipa“ byla jasnou volbou, protože tyto lehčí, navoněné ejly s příjemnou hořkostí milujeme. Zároveň nám tato svěží pivka evokují tu rozkvetlou lehkost, kdy jsou všichni konečně rádi, že je teplo a vše kolem jen kvete!

New Years Lager

Pivní styl: Světlý ležák
Slady: plzeňský, Carapils
Chmely: Premiant, Sládek, Cascade

EPM: 11,4 %
ABV: 4,5 %
IBU: 34

Tohoto ležáku jsme uvařili celkem 2000 l. Byl vařený pro organizaci, která si ho odvezla do Bratislavy na novoroční kurz, kterého se účastnilo kolem 4500 lidí. Odrůda Cascade dodává pivu jemnou citrusovou linku.

Winter Rose Mandarin IPA

Pivní styl: Session India Pale Ale
Slady: plzeňský, Carared, melanoidní
Chmely: Summit, Amarillo, El Dorado, Mandarina Bavaria

EPM: 12 %
IBU: 40
ABV: 5,1 %

Náš mandarinkový IPA byl vařen se šťávou z čerstvých mandarinek, které pivu dodávají příjemnou svěžest a výrazné aroma. Zároveň jsme mandarinkové aroma podpořili německým chmelem Mandarina Bavaria na studené chmelení. Výsledkem je tahle dobře pitelná, ale zároveň výrazně hořká IPA se 40 IBU.

B-DAY Rose APA

Pivní styl: American Pale Ale
Slady: Pale Ale, pšeničný, Carahell
Chmely: Mosaic, El Dorado, Citra

EPM: 12 %
IBU: 36
ABV: 5,1 %

Tohle pivo bylo uvařeno při příležitosti prvních narozenin kavárny a pivního baru The Roses Beer & Coffee v Brně.
Použité chmely dodávají pivu komplexní hořkost a díky chmelení za studena se můžete těšit na osvěžující grepovo-citronové aroma.