O nás

O NÁS

The Roses je rodinná firma zaměřená na výběrovou kávu, řemeslné pivo, baristické kurzy, cateringy všeho druhu a další. Nápad založit si vlastní firmu tohoto typu vznikl někdy v roce 2015. Do té doby jsme sbírali vědomosti a zkušenosti jak v republice, tak v zahraničí, na přednáškách, soutěžích a workshopech. V roce 2017 jsme přišli s unikátním konceptem, který kombinuje výběrovou kávu a piva z řemeslných pivovarů pod jednou střechou, a to The Roses Beer&Coffee na Purkyňově ulici v Brně. Na první narozeniny jsme se rozhodli uvařit si narozeninové pivo, a protože všem velmi chutnalo, vznikl náš létající pivovar. Ve vaření piva pokračujeme a dnes, kromě našeho podniku a vyhlášených pivnic v Brně, můžete ochutnat naše pivo i v nejlepších pivnicích v Praze. Káva a pivo nás baví, tak stále vymýšlíme a hledáme nové podnikatelské příležitosti v oboru.

Vojtěch Růžička

Spolumajitel

Kávě se věnuje od roku 2011 od svých 12 let a vaření piva od roku 2015. Na českém šampionátu Barista roku začal soutěžit v roce 2015 a v roce 2020 se mu podařilo získat titul. Mimo „královskou“ kategorii Barista roku soutěží i v disciplíně Cup Tasting, kde mu v roce 2018 uteklo mistrovství světa v Brazílii o pouhý jeden bod a obsadil 2. místo. Ve firmě má na starosti výběr kávy z celé Evropy do našeho podniku, vaření piva, baristické kurzy a školení.

Matyáš Růžička

Spolumajitel

V gastronomii se pohybuje od roku 2015, kdy začal pracovat v kavárně. Poté získával zkušenosti v pivním baru jako výčepní a zároveň pomáhal rozjíždět nově vznikající kavárnu. V roce 2017 se začal jako barista věnovat soutěžení na českém šampionátu Barista roku. Ve firmě se stará hlavně o administrativní záležitosti, provoz společného podniku, baristické kurzy a školení.

Oldřich Růžička

Spolumajitel

Postava v pozadí, pravidelný návštěvník naší rodinné kavárny a baru, zdatný degustátor, milovník dobrého piva, dobré kávy a poctivých doutníků, pedagogický dozor, kameraman, zvukař, osvětlovač, střihač, režisér, otec, strýc, bratr, švagr, zeť, manžel a muž, který přináší do rodinné firmy hlavně své dlouholeté zkušenosti ze soukromého podnikání.